Aktuální zprávy TJ Sokol Ostopovice

Aktuální
 
2.9.2019 Vítězství ligového Áčka, B-tým po boji padl

Neděle 1.9.2019

2. liga muži

TJ Sokol Ostopovice - TJ Jiskra Humpolec 15:12 (10:6)

V prvním domácím utkání na naše hřiště zavítal soupeř z Humpolce. První poločas jsme zvládli celkem bez větších problémů, největším problémem byl humpolecký brankář, který nás několikrát vychytal a hlavně díky němu jsme si nevytvořili větší brankový rozdíl. Obrana s Přikrylem v brance hrála pozorně, dařilo se nám eliminovat střelbu z dálky, branky padali nejvíce ze strany beka nebo z trestů ze středu, v útoku nám vcelku vyhovovala vytažená obrana soupeře, díky které jsme získávali jednoduché tresty, několikrát se nám podařilo uvolnit se 1 na 1, takže šancí a možností vstřelit branku bylo dostatek. Takže jsme po celý první poločas vedli o 1 či 2 branky, ale nedokázali jsme se trhnout na větší brankový rozdíl, což se povedlo až v posledních dvou minutách, kdy jsme Humpolci odskočili na 10:6 a takto poločas i skončil. V druhém dějství už tempo hry poněkud upadlo, nám se v útoku přestalo dařit, přišly i technické chyby, takže jsme za druhý poločas vstřelili pouze 5 branek. Naštěstí obrana hrála pozorně a hostující útočníky téměř k ničemu nepustila, když už něco prošlo, tak nás podržel brankář, i proto se náš náskok pohyboval neustále o 3 branky. Zápas jsme dotáhli do vítězného konce a vyhráli 15:12.
Připsali jsme si důležitou výhru a 2 body tak zůstali doma. Zápas se hrál za slunečného počasí a pěkného vedra, což se projevilo hlavně v druhém poločase, kdy obou týmům docházeli síly a upadala úroveň hry a tempo. V zápase měli možnost si zahrát všichni hráči, v útoku se poprvé představil dorostenec David Polcar, který zahrával jeden z šestimetrových hodů, bohužel pro něj ho neproměnil, takže po zápase v rámci oslav vítězství schytal menší osvěžení. V dalším zápase se představíme v sobotu v Dobrušce, kde nás nečeká nic lehkého. Závěrem bych chtěl poděkovat všem fanouškům za podporu, díky :)

Sestava: Přikryl, Gasnárek - Krejčík J., Fanta, Šmídek D., Šmídek T. - Tomašovič (4 branky), Krejčík M. (8 branek), Bládek (1 branka), Živěla, Tuška A. (2 branky), Polcar D. - trenéři Vlach P., Šmídek D.

JMOP muži

TJ Sokol Ostopovice "B" - TJ Jiskra Humpolec "B" 15:18 (7:4)

Po ligovém zápasu družstva A jste mohli být v pravé poledne svědky nástupu družstva B, které se dalo dohromady před prázdninami a skládá se převážně z bývalých hráčů. Prvním soupeřem byl Humpolec B. Úvod zápasu byl téměř vyrovnaný a obě družstva ukázala dobrou obranu. Obecenstvo fandilo a domácím připravilo úžasnou atmosféru i s mexickou vlnou, která se vracela po každém gólu do brány soupeře. Poločas byl vítězný pro domácí v poměru 7:4.
Začátkem druhé půlky Humpolec našel chyby v obraně Ostopovic a nejen, že rychle vyrovnal, ale dostal se do tříbrankového vedení, které už udržel až do konce utkání. Zápas sice skončil vítězstvím Humpolce v poměru 18:15, ale Béčko Ostopovic ukázalo, že umí hrát pěknou házenou, i když několik let nestálo na hřišti. Závěrem chceme poděkovat rozhodčímu Kubovi Krejčíkovi, který pískal rovinu. A samozřejmě všem fanouškům.
Příští neděli 8.9. ve 14:30 h se na všechny těšíme při utkání s Jihlavou.

Za Béčko Pavel Pospíšil více

25.8.2019 Vstup do nové ligové sezóny mužům vyšel

25.8.2019

2. liga muži

1. NH Brno - TJ Sokol Ostopovice 13:19 (5:10)

Do nové sezóny jsme vstoupili na hřišti v Řečkovicích proti 1. NH Brno. Začátek zápasu nám vyšel výbornou, velmi rychle jsem získali 3 brankové vedení, zásluhu na tom měli hlavně brankář Přikryl a v útoku Zbyňa Tomašovič, který dělal domácí obraně velké problémy. Ve dvanácté minutě jsme tak vedli 6:3. Poté došlo k prostřídaní v našem útoku a na chvíli se nám přestalo dařit, přišlo několik nepřesností, soupeř se herně zvedl, ale nás dneska držel brankář, takže jsme nedovolili NHčku se přiblížit víc jak na 2 branky. Poté zabrala i obrana, předvedla několik bloků a získala pár míčů, v útoku se pak se podařilo vytvořené šance proměnit a my poločas vyhráli 10:5. Ze začátku druhé půle se nám nedařilo v útoku, zbrklá a nepřesná střelba, takže jsme za 10 minut dali jen 2 branky, naštěstí pro nás soupeř taky, pak přišla desetiminutovka, kdy naopak do brány padalo obou týmům vše, ale stále jsme si udržovali 4 brankový náskok, v závěru zápasu došlo k prostřídaní i v obraně a zápas se dohrával, nám se ještě podařilo navýšit náskok a vyhrát tak 19:13.
Zápas jsme celkem v poklidu vyhráli a připsali si tak první 2 body. Toto utkání vyšlo hlavně našemu Karlu Přikrylovi, který předváděl jisté zákroky a dost nás podržel, obrana neodehrála špatné utkání, ale opět došlo k několika přestřelům , ze kterých padlo několik branek, útoku se střídavě dařilo i nedařilo, byly pasáže, kdy jsme soupeřovu obranu rozebírali a dávali s přehledem branky, pak ale pak přišly momenty, kdy jsme se jen těžko prosazovali, chyběla razance a kolikrát i přesnost střelby u některých našich útočníků, na tom musíme ještě zapracovat. Na závěr bych zmínil, že v zápise o utkání bylo uvedeno 40 diváků a nutno dodat, že minimálně 30 fanoušků bylo z Ostopovic nebo fandilo Ostopovicím, což si myslím, že je slušné číslo a my jsme samozřejmě moc rádi za tuto podporu, děkujeme. V úplném závěru bych Vás chtěl pozvat na první domácí utkání. V neděli 1. září se střetnou nejprve v ligovém utkání Ostopovice s Humpolcem v 10:30, poté se od 12 hodin v dlouho očekávaném utkání představí naše mužské "Béčko" proti humpoleckému B-týmu, takže určitě dojděte

Sestava: Přikryl, Pospíšil - Krejčík J., Fanta, Šmídek D., Šmídek T. - Tomašovič (7 branek), Krejčík M. (8 branek), Živěla (2 branky), Bládek (2 branky), Tuška A. - trenéři Vlach P., Šmídek D. více

19.8.2019 Muži skončili na 3. místě v přípravném turnaji v Opatovicích

V sobotu 17.7.2019 jsme se představili na přípravném turnaji v Opatovicích nad Labem. Našimi soupeři byli postupně Přeštice (1. liga), Dobruška (2. liga B), Podlázky-Dalovice (1. liga), Opatovice nad Labem (1. liga) a Krčín (1. liga). Hrací doba byla 1x25 minut, hrálo se na gumě.

Sestava: Přikryl - Krejčík J., Fanta, Krejčík T., Šmídek T., Šmídek D. - Tomašovič (14 branek), Krejčík M. (13 branek), Bládek (6 branek), Živěla (8 branek), Tuška A. (3 branky) - trenéři Vlach P., Šmídek D.

Výsledky:

Sokol Krčín - TJ Sokol Opatovice nad Labem 11:12

Sokol Dobruška - TJ Sokol Podlázky-Dalovice 11:11

TJ Přeštice - TJ Sokol Ostopovice 8:6

V prvním zápase jsme se utkali s úřadujícím mistrem z Přeštic, v zápase bylo vidět, že to byl pro oba týmy úvodní duel, takže ze začátku se oba týmy spíše rozehrávaly a hledaly soupeřovi slabiny. Přeštice skórovaly především z dálky přesnými přestřely či z výskoku, to samé platilo na druhé straně. My jsme si ale vybrali slabší moment jak v obraně, když jsme dostali za sedm minut 5 branek, ale i v útoku, když jsme naopak 10 minut gól nedali, v závěru už jsme jen snížili na konečných 6:8 pro Přeštice.

Branky: Tomašovič (4 branky), Krejčík M. (2 branky)

TJ Sokol Opatovice nad Labem - TJ Sokol Podlázky-Dalovice 11:10

TJ Přeštice - Sokol Krčín 9:7

TJ Sokol Ostopovice - Sokol Dobruška 9:9

V druhém zápase jsme se potkali se svým soupeřem z 2. ligy, tedy Dobruškou. Zápas jsme hráli oproti prvnímu zápasu mnohem více soustředěně. Až do 20. minuty jsme drželi 3 brankový náskok, o který jsme ale v poslední pětiminutovce přišli, hlavně díky rychlým protiútokům soupeře. Hra v útoku byla pestřejší, systémy se dohrávaly do vyložených šancí, které se ze začátku dávaly, poté už ale ne a soupeř díky své rychlosti srovnal. Škoda tohoto zápasu, protože srovnávací gól jsme dostali necelých 20 vteřin před koncem z trestu ze středu. Výsledkem je tedy remíza 9:9.

Branky: Tomašovič (3 branky), Krejčík M. (3 branky), Bládek (3 branky)

TJ Sokol Opatovice nad Labem - TJ Přeštice 7:7

TJ Sokol Podlázky-Dalovice - TJ Sokol Ostopovice 12:10

Dalším soupeřem byly Podlázky, tedy soupeř, se kterým jsme se v poslední době potkali několikrát. Úvod zápasu nám vyšel parádně, když jsme dali 5 branek z pěti útoků, hlavně z křídel. I nadále naše hra v útoku byla produktivní a v 12. minutě jsme vedli 8:5. Poté se soupeř zlepšil a začal náš náskok stahovat. Ale díky brankáři Karlu Přikrylovi, který chytil hned několik slibných šancí včetně několika trestů ze středu, jsme utkání dovedli do vítězného konce 12:10.

Branky: Tomašovič (4 branky), Krejčík M. (1 branka), Bládek (2 branky), Živěla (3 branky), Tuška A. (2 branky)

Sokol Krčín - Sokol Dobruška 11:12

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Opatovice nad Labem 8:13

Ve čtvrtém zápase jsme změřili síly s domácími Opatovicemi. A tento zápas se nám moc nepovedl. Za prvních 10 minut jsme 2 góly dali a hned 6 dostali. Soupeř se tak dostal hlavně v útoku do herní pohody a ukázal nám, jak je národní házená pěkný sport, když předvedl hned několik oku lahodících akcí, při kterých jsme byli na obraně jako diváci. V útoku se nedařila kombinace, takže jsme se zkoušeli prosazovat 1 na 1, z následných trestů jsme pak skórovali nejčastěji. Konečný výsledek 13:8 pro domácí Opatovice.

Branky: Tomašovič (1 branka), Krejčík M. (4 branky), Živěla (3 branky)

Sokol Dobruška - TJ Přeštice 7:10

TJ Sokol Podlázky-Dalovice - Sokol Krčín 13:16

TJ Sokol Opatovice nad Labem - Sokol Dobruška 14:9

Sokol Krčín - TJ Sokol Ostopovice 8:9

Posledním soupeřem byl Sokol Krčín. V tomto zápase nám příliš nevyšlo úvodních 12 minut. Obrana dostávala góly z jednoduchých akcí soupeře, hlavně z přestřelů a obstřelů, v útoku byla mizerná hlavně střelba. Poté ale v zápase nastal zlom, obrana získala několik míčů, útoku se podařilo skórovat a zhruba 3 minuty před koncem jsme srovnali. V závěrečných 2 minutách, ale místo taktické hry proběhly hned 4 útoky, hra se přelévala nahoru dolů, nakonec jsme byli ti šťastnější my, když jsme dokázali 10 vteřin před koncem vstřelit vítězný gól. Vyhráli jsme tak 9:8.

Branky: Tomašovič (2 branky), Krejčík M. (3 branky), Živěla (2 branky), Bládek (1 branka), Tuška A. (1 branka)

TJ Sokol Podlázky-Dalovice - TJ Přeštice 10:7


Tabulka:

1. TJ Přeštice 44:34 9b
2. TJ Sokol Opatovice nad Labem 56:46 7b
3. TJ Sokol Ostopovice 44:48 5b
4. Sokol Dobruška 48:55 4b
5. TJ Sokol Podlázky-Dalovice 52:59 3b
6. Sokol Krčín 53:55 2b

V turnaji jsme obsadili krásné 3. místo a dokázali tak zlepšit loňské čtvrté místo.
Turnaj jsme odehráli celkem důstojně, některé zápasy byly samozřejmě lepší, některé horší, ale to bylo dané proti jakým soupeřům jsme hráli. Útok nehrál úplně zle, škoda jen nepřesné střelby ve vyložených šancích a častokrát i ukvepané a nepřipravené střelby, technických chyb se tolik neudělalo, což je pozitivní. Obrana zahrála svůj standart, v bráně podal hodně dobrý výkon Karel Přikryl, který ve všech zápasech předvedl spoustu jistých a kolikrát i šťastných zákroků, v obraně pak hlavně musíme zvýšit důraz a zlepšit koncentrovanost a důslednost, protože jsme kolikrát dostali mraky branek z přestřelů, podstřelů a obstřelů. Takže když to shrnu, turnaj určitě posloužil jako super příprava, ukázal nám nedostatky, kterých je potřeba se zbavit, dále jsme si opět mohli zahrát proti nejlepším celkům z republiky, za což jsme rádi a tímto bych chtěl poděkovat pořadatelům a organizátorům turnaje za možnost si zahrát na tomto turnaji.

My teď musíme vyléčit zranění, která se nám bohužel nevyhnula a hlavně se připravit na první zápas nové sezóny. V tom se představíme na hřišti 1. NH Brno v neděli 25.8. ve 14 hodin. více

13.8.2019 Zhodnocení sezóny 2018/2019

Sezóna 2018/2019 je již minulostí, ta nová je již za dveřmi. Pojďme si ale tu minulou připomenout, jak výsledkově, tak i pár statistikami.

2. liga muži B

Náš tým obsadil konečné 7. místo a nedokázal tak navázat na sezónu 2017/2018, kdy jsme skončili na 4. pozici. Zejména se nám nepodařil podzim, kde jsme dostávali spoustu branek a tím jsme tak přišli o spoustu bodů, jak doma, tak hlavně z venkovních zápasů, po podzimu jsme měli jen 9 bodů. Po vydařené zimní přípravě, kdy jsme v Českém poháru došli až do semifinále, se nám podařilo na jaře předvádět mnohem lepší hru než na podzim, což se projevilo i výsledkově, přesto se našlo několik zápasů, které nám nevyšli, přesto jsme získali na jaře 14 bodů, celkem tedy 23 bodů. Za zmínku stojí hlavně zlepšení obrany - na podzim jsme dostali 212 branek, na jaře pak už jen 165.

Srovnání s loňským ročníkem:

Sezóna 2018/2019

Celkové umístění: 7. místo
Počet bodů celkem: 23 bodů
Počet bodů doma: 16 bodů
Skóre doma: 237:196
Počet bodů venku: 7 bodů
Skóre venku: 164:181
Celkové skóre: 401:377

Sezóna 2017/2018

Celkové umístění: 4. místo
Počet bodů celkem: 30 bodů
Počet bodů doma: 16 bodů
Skóre doma: 209:181
Počet bodů venku: 14 bodů
Skóre venku: 175:184
Celkové skóre: 384:365

Další statistiky (v závorce údaje ze sezóny 2017/2018)

Počet karet

10 žlutých a 9 červených (22 žlutých a 6 červených karet)

Nejvíce branek

TJ Sokol Ostopovice - TJ Sokol Rokytnice "B" 28:24 (TJ Sokol Ostopovice - SK Studénka 24:26)

Nejméně branek

KNH MS Brno - TJ Sokol Ostopovice 7:8 (TJ Sokol Ostopovice - TJ Jiskra Humpolec 12:11)

Návštěvnost

Celkem doma diváků: 729, průměr na 1 utkání: 66 (celkem doma: 682, průměr: 62)
Celkem venku diváků: 612, průměr na 1 utkání: 56 (celkem venku: 733: průměr: 67)

Nejlepší střelci (před jménem je umístění v celkovém pořadí střelců 2. ligy mužů B)

7. Honza Polcar - 145 branek
14. Matěj Krejčík - 99 branek
29. Zbyněk Tomašovič - 59 branek
43. David Tuška - 33 branek
53. Martin Bládek - 21 branek
57. Martin Živěla - 17 branek
71. Adam Tuška - 13 branek
80. David Šmídek - 8 branek
85. Tomáš Mrkva - 6 branek

Jihomoravský okresní přebor

Dorostenky

- v konečné tabulce obsadily 4. místo
- nejlepší střelkyně: Kamča Klementová - 134 branek

Dorostenci

- v konečné tabulce obsadili 2. místo
- nejlepší obránce: Jakub Opršál
- nejlepší útočník: Adam Tuška
Starší žákyně

- v konečné tabulce obsadily 7. místo

Starší žáci

- v konečné tabulce obsadili 3. místo

Mladší žáci

- v konečné tabulce obsadili 2. místo a postoupili na Mistrovství ČR ve Studénce (díky nepřihlášení týmu 1.NH Brno, který soutěž vyhrál), kde obsadili krásné 4. místo

Pořadí Družstvo skóre body
1. SK Studénka 68 : 38 10
2. TJ Litohlavy 86 : 37 8
3. TJ Žatec 57 : 68 5
4. TJ Sokol Ostopovice 59 : 68 4
5. TJ Sokol Podhorní Újezd 32 : 47 3
6. NH Řevnice 33 : 77 0

Utkání družstva jihomoravské oblasti:
1 Pátek TJ Litohlavy – TJ Sokol Ostopovice 20 : 8 ( 9 : 3 )
4 Pátek TJ Sokol Ostopovice – NH Řevnice 17 : 8 ( 8 : 3 )
7 Sobota TJ Sokol Ostopovice – TJ Sokol Podhorní Újezd 8 : 6 ( 3 : 3 )
10 Sobota TJ Žatec - TJ Sokol Ostopovice 20 : 15 ( 11 : 7 )
13 Neděle SK Studénka - TJ Sokol Ostopovice 14 : 11 ( 9 : 4 )

- nejlepší obránce: Adam Trčka
- nejlepší střelec: Filip Dejl - 118 branek

Starší přípravka

- v součtu umístění z jednotlivých turnajů vyhrála naše přípravka a obsadila 1. místo

Díky všem, kteří se podíleli na fungování našeho oddílu - hráčům, trenérům, funkcionářům, rozhodčím, sponzorům a také fanouškům - DÍKY :) více

Stránkování

 
TJ Sokol Ostopovice > AktuálníPartneři a sponzoři

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png

image_43.png

 image_44.png

image_46.png

 419px-ostopovice_coa.png